Вікова різниця між чоловіком і жінкою

Різниця у віці ще не є перешкодою для побудови міцних романтичних стосунків і створення сім’ї. Шлюби, де один з молодят молодший за іншого на 15 років, сьогодні вже не рідкість.

Якщо раніше такого привілею були удостоєні тільки чоловіки, то тепер і жінки наслідували їх приклад — все частіше красивих зрілих жінок можна помітити з молодшими супутниками.

Чого очікувати від чоловіка, який на 15 років старший за вас?

Зрозуміло, усі чоловіки, як і жінки, різні, і оцінювати всіх за одними критеріями було б помилково. Тому ми розглядатимемо чоловіків по трьох основних типах. Представників сильної статі зрілого віку можна умовно розділити на закоренілих холостяків, ловеласів і тих, хто особисто на собі випробував усі “принади” вікової кризи. Стосунки з кожним з представлених типів чоловіків матимуть свої особливості — і негативні, і позитивні.

Стосунки із закоренілим холостяком

До цього типу відносяться ті чоловіки, які тільки в 40-45-50 років вирішили зв’язати себе лякаючими раніше подружніми путами, оскільки усвідомили увесь жах самотності і злякалися перспективи постаріти, так і не побудувавши сім’ю. Прокинувшись одного разу у своїй порожній, позбавленій домашнього затишку холостяцькій квартирі, вони несподівано для себе усвідомлюють, що їм пора шукати дружину і заводити дітей.

Такий чоловік, необтяжений раніше турботою про сім’ю і її благополуччя, як правило, відбувся у своїй професійній діяльності, забезпечив себе матеріально на декілька років вперед, можливо, навіть обзавівся власним житлом. Раніше він вважав, що сім’я тільки ускладнить йому життя і перешкодить реалізувати свої амбіції, тепер же почуває себе впевнено і, відповідно, готовий взяти на себе усю відповідальність за дружину і дітей.

Шлюб із “давнім” холостяком дуже сприятливий з двох головних причин. По-перше, він вже набув багатого життєвого досвіду, став набагато мудріший в життєвих питаннях, тому не провокуватиме конфлікти і не самостверджуватиметься шляхом з’ясування стосунків. Відносно вподобаної йому жінки або дівчини у нього тільки серйозні наміри — він розглядає її вже як матір його майбутніх спадкоємців.

По-друге, він дозрів для дітей і буде прекрасним, дбайливим, беручи участь в житті дитини батьком. Цей чинник може бути для жінки як позитивним, так і, на жаль, негативним. Все залежить від того, чи готова вона до появи дітей. Тут не має значення вік самої жінки — у деяких материнський інстинкт прокидається тільки в зрілому віці, а інші і в 18 років вже горять бажанням стати мамою.

Стосунки з чоловіком-ловеласом

Він розбирається в жінках, адже за спиною у нього, як правило, безліч романів і навіть декілька шлюбів. У сімейних стосунках він далеко не новачок — знає як поводитися з жінкою, як їй догодити, як підбадьорити, які подарунки слід дарувати, не забуде подзвонити і попередити, коли довго затримується. Попередні дружини його багато чому навчили.

Але, окрім величезного числа плюсів, є і свої негативні сторони. Оскільки у нього було багато жінок, то йому, звичайно ж, є з чим і з ким порівнювати. Він звик до різноманітності, тому в плані стосунків дуже розпещений. Його нова обраниця повинна поєднувати позитивні риси усіх тих жінок, які були до неї, інакше ризикує також стати для нього «колишньою». Це досить складне випробування для жінки. Якщо ви закохалися в чоловіка старшого за себе, та ще і ловеласа, то будьте готові до того, що від попередніх шлюбів у нього напевно залишилися діти, тому він вже ніколи не належатиме вам повністю.

Стосунки з одруженим чоловіком

У певному віці у будь-якого чоловіка настає переломний момент, коли він починає аналізувати своє життя — що зроблене, що не зроблено, що буде далі, — і для деяких такий самоаналіз не проходить безслідно і без наслідків: саме про таких представників сильної статі і говорять “біс в ребро”.

Класичний варіант: чоловік досить рано одружився, швидше за все, на ровесниці, було це років 20 тому, дружина повністю занурилася в життя дітей, нерідко обділяючи його увагою і не захоплюючись ним як чоловіком. На цьому рубежі і трапляється відома усім середньовікова криза. Чоловік починає звертати увагу на молодих жінок, з однією з них він заводить роман, що допомагає йому знову відчути себе молодим і привабливим.

Молоді дівчата, що наважуються на стосунки з одруженим чоловіком, як правило, плекають на його рахунок великі і нездійсненні ілюзії. Чоловік у більшості випадків просто потішить свою самолюбність, та і продовжить жити з дружиною, тому що йому шкода перекреслювати стільки років свого життя. Навіть якщо він зважиться все-таки на розлучення, яке напевно буде нелегким для усіх, з конфліктами, з’ясуваннями стосунків, діленням майна і іншими малоприємними наслідками, то і це ще не гарантія бажаного щастя.

Молода коханка, що мріє про роль дружини, досягнувши свого, часто розчаровується, адже роман з нечастими зустрічами і спільне проживання — речі абсолютно різні. Зникає вже та романтика таємних зустрічей, з’являється ряд обов’язків (прання, приготування їжі і тому подібне) — і ось ви вже та ж дружина, тільки на півтора десятки років молодше. Розчарування може осягнути не лише вас, але і чоловіка, що ще більше похитне такі стосунки. Є також вірогідність, що все складеться добре, адже деяке подружжя розлучається мирно, без претензій один до одного, і минулі стосунки стають трампліном для побудови нової міцної сім’ї.

Переваги й недоліки стосунків із зрілим чоловіком

Розвиток стосунків між чоловіком і жінкою залежить не лише від їх інтересів, середовища, в якому вони виховувалися, власне самого виховання, оточення, відношення до протилежної статі, життєвих цілей і ідеалів, але і від віку. Різниця у віці накладає свій відбиток на стосунки, хочемо ми цього або ні, і вплив її може бути як позитивним, так і негативним. Пропонуємо вам розібратися в усіх плюсах і мінусах шлюбу з чоловіком, який на півтора десятки років старший за вас.

Переваги
Потрібно відмітити, що позитивних моментів в стосунках із зрілим чоловіком насправді немало, адже чоловік, як відомо, “дорослішає” набагато пізніше за жінку, тому різниця навіть в 15 років, якщо враховувати особливості психологічного розвитку представників сильної статі, не так вже і велика.

Серйозність намірів
Дорослий чоловік вже, як правило, чітко знає, чого хоче. Буйство гормонів давно позаду, тому в жінці він цінує тепер не стільки зовнішню привабливість, скільки її внутрішній світ. Якщо він захопився вами, значить, ви чимось виділяєтеся на тлі своїх одноліток окрім зовнішності — ви мудріші ніж вони, з вами цікавіше спілкуватися, з вами весело, ви розділяєте його інтереси і тому подібне.

Такий чоловік не вплутуватиметься в з’ясування стосунків, завзято доводячи свою правоту — він віддає перевагу змістовним розмовам, в яких зважає на думку кожного партнера. Він не піде після сварки, грюкнувши дверима, адже йому не 20 років; він вважатиме за краще мирно улагодити розбіжності. Але такого самого відношення він чекає і від своєї обраниці. У стосунків із зрілим чоловіком є перспективи — якщо ви зацікавили його, то можете не сумніватися в серйозності його намірів.

Матеріальна стабільність
Навіть якщо ви не переслідуєте меркантильні цілі в стосунках із зрілим чоловіком, його матеріальна забезпеченість у будь-якому випадку буде плюсом. Ви можете займатися в житті тим, що вам дійсно подобається, що окрім прибутку приносить ще і задоволення, а це дуже сприятливо позначиться і на ваших стосунках. Ви можете робити щось для себе, приміром, отримати ще одну вищу освіту, записатися на якісь курси і так далі.

Крім того, у вас буде більше часу на вашого коханого і дітей. Чоловік, який матеріально забезпечений, для жінки є надійною підтримкою і опорою, а це дуже важливо в сімейних стосунках. Адже більшість проблем, з якими стикаються молоді пари, носять переважно матеріальний характер.

Мудрість, терпимість і повага
Молоді люди, на жаль, здатні проявляти відповідальність і бути цілеспрямованими, як правило, тільки в тих сферах, які пов’язані з їх кар’єрою і особистим зростанням. У любовних же стосунках їм властиво проявляти впертість і нетерплячість. Саме тому для багатьох молодих дівчат різниця у віці є більше плюсом, ніж мінусом — із зрілим чоловіком вони почувають себе потрібними і захищеними.

Із зрілим чоловіком іноді простіше порозумітися, тому що він готовий вислухати вас і спробувати стати на ваше місце. Зрозуміло, сварки можливі у будь-яких парах, від цього не застрахований ніхто, незалежно від віку. Але все таки відбуватися вони будуть набагато рідше і з менш руйнівними для стосунків наслідками.

Допомога в особистому зростанні
Якщо чоловік старший за вас на декілька років, то він, відповідно, і мудріший — ви, самі того не помічаючи, тягнутиметеся за ним. Не даремно ж існує прислів’я “з ким поведешся”. Це сприятиме вашому особистому розвитку і вдосконаленню — ви станете мудріші, терпиміші, стриманіші. На додачу зрілий чоловік завжди може допомогти порадою в професійних питаннях, посприяти розвитку вашої кар’єри або бізнесу.

Недоліки
Зрозуміло, така різниця у віці не може пройти безслідно, не залишивши негативного відбитку на ваших стосунках. Але до цього слід ставитися спокійно, в цьому немає нічого страшного, адже якісь недоліки можна знайти у будь-яких стосунках, не лише із зрілим чоловіком, але і з ровесником.

Ревність
Звичайно, ревнощі властиві багатьом чоловікам, незалежно від віку, але у разі, коли жінка зустрічається з немолодим чоловіком, ця проблема особливо актуальна. Попри те, що чоловік вже відбувся і в професійному, і в матеріальному плані, і, здавалося б, впевнений в собі, почуття ревнощів йому не чуже. Він переживає, навіть якщо і не показує цього, що молода кохана піде до ровесника. У нього можуть з’явитися сумніви у вашій постійності, адже колись і він був молодий і може поставити себе на ваше місце. В деяких випадках його підозри можуть перерости в параною з властивими їй заборонами і надмірним контролем.

Докори
Різниця у віці, коли чоловік значно старший за свою обраницю, нерідко породжує різного роду докори з його боку. Звичайно, це не загальна риса усіх зрілих чоловіків, але деяким вона все ж властива — вони вважають, що, забезпечуючи жінку матеріально, і допомагаючи їй, приміром, у бізнесі або кар’єрі, вони можуть пригадати їй це під час сварки або привести в якості аргументу при сперечанні.

Колишня сім’я
Зважившись на стосунки з чоловіком, який старший за вас на 15 років, ви маєте бути готові до того, що до вас у нього були серйозні стосунки, сім’я, крім того, у нього напевно є діти, які зв’язують його з тими минулими стосунками. Добре, якщо колишнє подружжя розійшлося мирно і бажають один одному тільки щастя, але це відбувається не в усіх сім’ях. З’ясування стосунків з колишньою дружиною може негативно позначитися на ваших стосунках. Діти теж не завжди підтримують батька, що вирішив побудувати нову сім’ю, тим більше з молодою жінкою.

Додайте коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *