Як не зганьбитися на корпоративі

Настає пора новорічних корпоративів у 2014 році! На цьому заході ви зможете побачити багатьох своїх колег з абсолютно інших сторін. Але щоб самим не показати свої найгірші сторони на вечірці, читайте, чого робити не варто.

Тримати себе в руках і зберігати спокій у благодатній і веселій обстановці корпоративу важко навіть найзавзятішим занудам. І доки скромні офісні працівники відриватимуться за повною програмою, колекція новорічних корпоративних казусів продовжить поповнюватися анекдотичними випадками. Ось деякі казуси і реальні історії з життя, які може повторити кожен з нас, якщо не буде пильним.

1. Головне, щоб костюмчик сидів!

Ох, як же хочеться блиснути в усій красі, в новій шикарній сукні, щоб усі колеги знали, що строгий бухгалтер Катерина уміє не лише зводити дебет з кредитом, але і блискуче може звести з розуму будь-якого зустрінутого на шляху чоловіка.

Михайло, 30 років: “Я працюю у банку, тому на роботу особливо вбратися не можна – строгий дрес-код і ніяких вільностей в одязі. Ми, чоловіки, дискомфорт від цього не відчуваємо, а ось колеги-дівчата страждають. Напевно, тому вони з нетерпінням чекають новорічний корпоратив, щоб з’явитися нарешті перед своїми колегами в усій красі. Минулий Новий рік згадую із здриганням, коли керівник відділу вкладів, в міру угодована пані бальзаківського віку, мабуть, вирішила красуватися недосконалими формами і надягла на себе жахливо обтягуючу білу коротку сукню. Досі, як бачу вельмишановну нашу Тетяну Василівну, з жахом згадую цю її катастрофу тіла”.

Порада: Перш ніж зважитися на леопардові лосини або прозору блузку, подумайте над своїм святковим вбранням кілька разів, інакше ризикуєте запам’ятатися колегам своїм безглуздим, недоладним видом. Це свято все ж передбачає, хоч і негласний, але власний вечірній дрес-код.

2. Експерименти з алкоголем

Іноді, щоб розслабитися, зарядитися святковим настроєм і набути сміливості для участі в численних конкурсах, деяким треба трохи “прийняти для хоробрості”. Проте можна захопитися і злегка переборщити цим хмільним стимулятором. Ви ж не хочете заснути, уткнувшись обличчям в салат, або утанцювати боса так, щоб він вас зненавидів. Словом, не варто доводити до того, щоб про те, як для вас закінчилася вечірка, вам потім розповідали колеги.

Олена, 34 роки: “Вловити момент, коли доброзичливий корпоратив перетворюється на п’яне місиво, досить складно. На минулій новорічній вечірці черговий пікантний конкурс виявився ганьбою для нашого літнього директора, що неабияк випив. Ведучий озвучив, що буде конкурс на відданість компанії, конкурсанти по черзі зніматимуть з себе по деталі одягу під музику і той, хто зупиниться останній, стане найвідданішим і почеснішим працівником. Переплюнути директора в любові до своєї компанії складно, тому увесь колектив споглядав веселого, рожевощокого 68-річного передовика виробництва в одних сімейних трусах. Добре ще, що вчасно зупинився”.

Порада: Боїтеся фізично не впоратися з численними тостами, спробуйте чергувати алкогольні напої із звичайними фруктовими соками або мінеральною водою. І налягайте на закуски, особливо на холодець, сьомгу та ікру з олією!

3. Невдалий момент

Зустрічі без краваток влаштовують навіть президенти. Здається, що в неформальній обстановці навіть дихається одним повітрям з керівництвом легше. Головне – уловити вдалий момент.

Вікторія, 35 років: “Мій чоловік довгий час не наважувався заговорити з начальником про своє підвищення. Приблизно півроку ходив, виношував план серйозної розмови – то моменту відповідного не було, то слів потрібних не знаходилося. Трохи випивши на корпоративі з шефом, вони дуже мило розговорилися по душах, про сім’ю, про захоплення, знайшли багато спільного – ще трохи і друзі. І якось непомітно чоловік, майже по-братськи, заявив шефові про те, що не завадило б йому зарплату підвищити, і той навіть погодився. Ось, правда, після новорічних канікул благополучно забув про це”.

Порада: Хочете поспілкуватися з керівництвом ближче в неформальній обстановці? Привітайте зі святом, поводьтеся мило і невимушено, але робочі питання обговорювати в корпоративному гармидері не варто. Це не той момент.

4. Йди красиво і вчасно

На корпоративну вечірку потрібно не лише правильно прийти, але і піти з неї варто за всіма правилами. Важливо уловити той момент, коли ще не всі колеги розійшлися по домівках або розбрелися “міжсобойчиками” по кутах. І добре б, щоб ви були в змозі доставити своє розвеселе тіло додому самостійно.

Віра, 27 років: “Компанія у нас на роботі дружна, колектив молодий, керівник теж – 35-річний веселий молодий чоловік, зразковий сім’янин, чоловік і батько. Наша торішня новорічна вечірка проходила в ресторані в душевній обстановці, усі неабияк випили, звичайно, але без свинства. Розходитися дуже не хотілося, тому директор запропонував всій нашій невеликій компанії перекочувати з ресторану до нього додому. Тим паче, що дружина поїхала до родичів на пару днів. Усі зібралися і поїхали. Довго сиділи, сміялися, випивали. Йти одній було незручно. Я відлучилася, щоб прилягти ненадовго. На ранок, розплющивши очі, виявила себе в ліжку директора і його дружини. Сам же він ночував у вітальні на дивані. З’ясувалося, що всі колеги роз’їхалися по будинках, а мене ніхто будити не захотів. Начебто і нічого ганебного не сталося, але вранішня зустріч і у мене, і у керівника викликала почуття незручності”.

Порада: На продовження банкету краще не погоджуватися. Знайдіть вдалий момент, щоб розпрощатися з колегами і подякувати керівництву за вечір, щоб наступного року на роботу вийти з чистою совістю.

5. Ні про що не шкодуйте

Навіть якщо ви все-таки примудрилися одягнутися у безглузде вбрання, захмеліти від першої пари келихів шампанського, а після всього випитого і з’їденого розридалися на плечі у шефа, благаючи його підвищити зарплату або хоч би потанцювати з вами, потім заїхали у вухо головному бухгалтерові, доводячи, що Стас Михайлов – прекрасний співак і красивий чоловік. І після всього цього з клаптиком серветки в руках, на якій колеги передбачливо написали вашу домашню адресу, були доставлені дбайливим таксистом додому на 5-й поверх, – усе це не привід зневірятися і змінювати роботу.

Ганна, 34 роки: “Милий, нешкідливий колега Антон, коли вип’є, перетворюється на “перевертня”. Його відв’язні жарти, відверті ліричні спогади своєї біографії, голосисті пісні і, звичайно ж, пригоди в цьому нетверезому стані вже давно стали частиною нашого офісного фольклору. Зате наступного дня після чергового корпоративного сольного виступу Антон завжди вибачається перед усіма, щиро і привселюдно”.

Порада: Переведіть жартома увесь ідіотизм своєї поведінки. Відчуваєте потребу вибачитися перед кимось з колег – зробіть це відразу ж після інциденту, лицем до лиця і залиште історію вашої ганьби у минулому. Ваше самобичування до добра не доведе.

One Comment

Додайте коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *